به نقل از یک کارشناس شرکت امنیت سایبری "آواست" گزارشی منتشر شده است که نشان میدهد، طی بامداد شنبه گذشته حملات سایبری به  بیش از ۷۵ هزار حمله در نزدیک به صد کشور جهان​ توسط باج افزار معروف به WannaCry انجام شده است.
 
​این باج افزار از باگ موجود در ویندوز سوءاستفاده می‌کند که در ماه مارس مایکروسافت بسته امنیتی علیه آن را به‌روزرسانی کرد اما سیستم‌هایی که خود را آپدیت نکرده‌اند قربانی باج افزار می‌شوند.
 
در صورتی که سیستم یا سرور شما به باج افزار آلوده شود دراغلب مواقع امکان بازگشت اطلاعات وجود نخواهد داشت، بنابراین پیش از بروز مشکل حتما اقدامات لازم را انجام دهید.
توجه کنید آنتی ویروس ها نیز در اکثر موارد قادر به شناسایی و جلوگیری از باج افزارها نیستند ولی همچنان توصیه اکید ما استفاده از آنتی ویروس F-secure برای امنیت بیشتر می‌باشد.(میتوانید برای سرور و کامیپوتر شخصی خود لایسنس آنرا از ایران سرور تهیه نمایید. برای اینکار یک تیکت به بخش فروش ارسال نمایید.)
 
به موارد زیر توجه نمایید:
 
- حتما  بک آپ های منظم بصورت داخل سرور و خارج سرور  از اطلاعات سیستم و سرور تهیه کنید.
- حتما نسبت به بروز رسانی مداوم سیستم عامل Windows خود اقدام کنید. 
 
همچنین بروزرسانی ها و Patchهای امنیتی را به موقع انجام دهید، در غیر اینصورت ممکن است نوش دارو پس از مرگ سهراب باشد!
در صورتی که از سرورهای با سیستم عامل ویندوز Windows استفاده میکنید، حتما موارد امنیتی را در زمان استفاده از سرور (Remote desktop) رعایت نمایید.(تا حد ممکن تغییر پورت و محدودسازی براساس IP)


Sunday, May 14, 2017

« بازگشت