وبلاگ آرمین هاست

مرکز تخصصی آموزش هاست و دامین

روش کار با openX

پس از نصب و وارد کردن یوزر و پسورد به محیط openX وارد میشویم.

صفحه Home:
در این صفحه که بصورت پیش فرض باز میشود با ۷ کادر مواجه میشویم که هر کدام وظیفه ای را بر عهده دارند از جمله اخبار مربوط به openX، ورود به صفحه فروم پشتیبانی و… . ما با کادر campaign overview در ارتباط هستیم. این کادر تابلویی برای تغیرات ما در محیط openX است. به صورتی که حذف، اضافه ، تغییر نام و در کل آخرین تغییراتی که در openX توسط ما داده شود، در این کادر قابل مشاهده و پیگیری است.

صفحه My Account:
در این زبانه میتوانید اطلاعات  پایه ای مربوط به حساب خود را مشاهده و تغییر دهید. در این قسمت بخشهای مختلف این زبانه را مورد بررسی قرار میدهیم :

۱- زبانه  User Preferences:
این زبانه به شما اجازه میدهد تا با تغییر منوی کشویی choose section نسبت به اعمال تغییرات دلخواه خود در آدرس ایمیل ، نام ، زبان و پسورد ورود به openX اقدام کنید.

۲- زبانه Account Preferences :

۲-۱ بخش Banner Preferences:
در اینجا میتوانید تنظیماتی را به صورت پیش فرض اعمال کنید:
آدرسی پیش فرض برای بنرهای که میسازید(Default Image URL)
توضیحاتی پیش فرض برای بنرهای ایجاد شده(Default Destination URL)
درجه اهمیت پیش فرض برای نمایش بنرها (Banner Weight)
اعمال درجه اهمیت پیش فرض جهت نمایش Campaignها (Default Campaign Weight)

۲-۲ بخش Time Zone:
همانطور که از نام این بخش مشخص است ، میتوانید زمان کلیک بر روی بنرها و زمان ایجاد آنها را برای پیگیری های بعدی بر مبنای ساعت شهر دلخواه تنظیم نمایید.

۳- زبانه User Log:
در این زبانه میتوانید اقدامات انجام شده بر روی بنرهای موجود در Campaign خاصی را در Advertiser مورد نظر و در بازه زمانی خاصی را پیگیری ، مشاهده و یا به صورت دسته جمعی حذف کرد.

۴- صفحه Inventory:
این بخش اصلی ترین قسمت برنامه openX میباشد. از طریق زبانه های موجود در این بخش میتوانیداقدام به:
۱- ایجاد Advertiser که دسته بندی اصلی را مشخص میکند.
۲- ایجاد Compaigns ها که دسته بندی درونی و موضوعی را مشخص میکند.
۳-ایجاد Websites که سایت موردنظر جهت گرفتن کد واستفاده از openX را در آن تعریف میکنید.
۴- ایجاد Zones که با تعریف آن مشخص میکنیم بنر ما سمت راست ، چپ و یا بالای صفحه سایت باشد و با چه سایزهایی نمایش داده شود.
۵- ایجاد کاربر جدید و مدیریت کاربرهای قبلی از طریق بخش User Access.
۶- تعریف سایز بنزها
۷- تعیین میزان حساسیت و اهمیت بنر
۷- اخذ کد جهت بارگذاری در سایت
ودیگر تنظیماتی که در حین ایجاد و اعمال و بار گذاری به آن میرسیم و توضیحات لازم ارایه میشود.

اکنون بصورت گام به گام مراحل ایجاد یک Advertiser را تا گرفتن کد بارگذاری آن درسایت طی میکنیم:

۱- در صفحه Inventory یک advertiser جدید ایجاد میکنیم. ایجاد Advertiser که دسته بندی اصلی را مشخص میکند به شما کمک میکند تا مدیریت تبلیغات مربوط به سایتهای یک شرکت و یا سازمانی خاص را از دیگران تفکیک کنید.

۲- بر روی گزینه Add new advertiser کلیک میکنیم، در صفحه باز شده و در کادر Basic information اطلاعات مورد درخواست مانند نام دسته ، ایمیل و.. را وارد میکنید.

۳- در کادر Advertiser report اعلام نیاز و عدم نیاز به دریافت ایمیل اتومات جهت اطلاع از رخدادهای مربوط به بنرها و جزییات آن در مدت زمان مورد نظر خود راتعریف میکنیم.

۴- با زدن Next به صورت اتومات به بخش Add new campaign وارد شده، میتوانید برای تفکیک بهتر موضوعات آنها را با نامی که در فیلد name و در ادامه نام Advertiser تعریف میکنید از دیگر دسته بندی ها و با موضوعیت دلخواه جدا کنید.
توضیح اینکه:‌ دیگر تنظیمات موجود در این صفحه جهت ایجاد محدود سازی و کنترل های بیشتر میباشد که با اعمال آنها محدودیتهایی اعمال میشود که ما دراینجا به تنظیمات پیش فرض بسنده میکنیم.

۵- با کلیک بر روی دکمه Save Change تغییرات را ذخیره و به صورت خودکار به بخش Linked Zones وارد میشویم.

۶- در این بخش بدلیل اینکه ازقبل Zone  تعریف شده ای نداریم تا آنرا انتخاب کنیم به صفحه Inventory برمیگردیم تا با ورود به زبانه Websites & Zones اقدام به تعریف سایت و دسته بندی Zone کنیم. (در صورتی که از قبل zone تعریف  شده داشته باشیم نام سایتها و zone آنها را به ما نشان داده و میتوانیم نام سایت و zone مورد نظر را انتخاب و اعمال کنیم )

۷- در اینجا با کلیک بر روی گزینه Add new website و در صفحه جدید ، مشخصات مورد نظر خود را وارد میکنیم و پس از تکمیل آن با انتخاب Save Change به صفحه Zones وارد میشویم.

۸- در این صفحه بر روی گزینه Add new zone کلیک کرده و در صفحه جدید مشخصات سمت قرار گیری و جزیی zone را به صورت زیر وارد میکنیم:

۸-۱ در مقابل گزینه name نام سایت و سمت قرار گیری ستون بنر ها را مشخص میکنیم  به عنوان مثال: myweb.com-right

۸-۲ در بخش zone type نوع بنر مورد نظر جهت نمایش را تعریف میکنیم ، که به صورت پیش فرض گزینه  Banner, Button or Rectangle میباشد.

۸-۳ در قسمت size میتوانید در منوی کشویی از سایزهای استاندارد  بنرها برای قرار گیری در zone استفاده نمایید و در صورت نیاز به تعریف سایز دلخواه از گزینه custom استفاده و طول (Width) و عرض (Height) مورد نظر را وارد کنید.

۹- اکنون با زدن دکمه next به صفحه Advanced وارد شده و تنظیمات پیش فرض آن را با انتخاب دکمه Save Changes ذخیره میکنیم.

۱۰- اکنون به دلیل عدم تعریف بنر در این صفحه بنری وجود ندارد تا آنرا به zone ایجاد شده link دهیم، در نتیجه به صفحه Inventory می روید، بر روی گزینه  compaigns که درمقال Advertisers ایجاد شده وجود دارد کلیک کرده سپس  بر روی گزینه Add new banner  کلیک میکنیم .

۱۱- اکنون نام بنر را در فیلد name، آنرا از آدرس مورد نظر انتخاب میکنید و سپس در فیلد Destination URL آدرسی که بنر به آن لینک میشود را وارد میکنید. فیلد Weight میزان اهمیت دفعات نمایش این بنر را در مقابل دیگر بنر های تعریف شده در یک zone را مشخص میکند. اکنون Save Change را اعمال و در صفحه بعدی میتوانید محدودیت هایی را تعریف کنید ما تنظیمات پیش فرض را Save Changes  میکنیم.

۱۲- اکنون در زبانه  Linked Zones آندسته از Zone هایی که میتواند بنر شما را از نظر سایز در خود جای دهد فعال میباشد و نمایش داده میشود ( در صورتی که سایز تعریف شده در هیچکدام از Zoneهای ایجاد شده توسط شما موجود نباشد این صفحه فاقد zone میباشد و میبایست به تنظیمات Zone مورد نظر رفته و سایز بنر را تعریف نمایید ). اکنون zone  مورد نظر از لیست zone های نمایش داده شده و انتخاب گزینه Save Changes را اعمال میکنیم.

۱۳- به Inventory وارد و سپس وارد صفحه Websites & Zones میشویم، بر روی نام سایت مورد نظر کلیک کرده و در صفحه باز شده به زبانه Zone میرویم ،‌اکنون با کلیک بر روی گزینه Invocation Code (دقت داشته باشید بر روی گزینه ای که در پایین صفحه و در کنار گزینه delet وجود دارد کلیک کنید. ما در اینجا به زبانه Invocation Code نیازی نداریم .) اقدام به گرفتن کد میکنیم.

در این صفحه کد zone را میتوانید با انتخاب گزینه های مختلف از منوی کشویی بالای صفحه به صورت دلخواه دریافت کنید :
۱- برای دریافت کد بر مبنای javascript انتخاب گزینه javascript Tag
۲- برای دریافت کد بر مبنای Php انتخاب گزینه Local Mode Tag
۳- برای دریافت کد بر مبنای html انتخاب گزینه iFrame Tag

همچنین میتوانید تنظیمات دیگری را از قسمت Tag setting انجام داده و با انتخاب گزینه Refresh کد جدید را از کادر Bannercode دریافت و در سایت خود قرار دهید.

اشتراک ایمیلی

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

ارتقای پلن

براي ارتقاي پلن هاست خود مراحل زير را طي بفرماييد ...

تغییر نام د

در بسیاری موارد، شما نیاز دارید که نام دامنه مربوط ...

روش مقابله

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد، چند خط کد ...

ایجاد اکان

1- در پنل اصلی بر روی گزینه Create Accounts کلیک ...

نحوه برطرف

اگر هنگام رویت برخی وب سایت ها در سرور ویندوز ...

پشتیبانان ما

  • .